Live Results

Saughton Time Trials

Saturday 3 October 2020

Event 2 - 100m (Pool B)

11.10 am
11.10 am
=========================================================================
    Name                     Age Club                    Finals
=========================================================================
Heat  1     Wind: 1.3
  1 Enam Evong              U13G Livingston               13.77
  2 Rachael Nanor           U17W Livingston               13.91
  3 Olivia Muir             U13G Harmeny                  14.09
  4 Orla Roberts            U15G Harmeny                  14.18
  5 Oliver Beresford-Jones  U13B Corstorphine             14.69
 -- Lucas Reiter            U15B Livingston                 DNS
Heat  2     Wind: 1.2
  1 Cameron Weir            U13B Harmeny                  13.89
  2 Lucy McDonald           U15G Harmeny                  14.18
  3 Alannah Snowden         U13G Livingston               14.19
  4 Alex Columbine-Green    U13B Harmeny                  14.23
  5 Elena Muyo De Bonrostro U17W Corstorphine             14.72
  6 Alex Thomson            U13B Livingston               15.07
Heat  3     Wind: 0.4
  1 Ella McGowan            U13G Harmeny                  14.66
  2 Ella Jones              U13G Harmeny                  14.93
  3 Aimee Wallace           U13G Corstorphine             14.98
  4 Amy Crawford            U15G Corstorphine             15.31
  5 Orla Joice              U15G Corstorphine             15.58
  6 Amy Farrell             U13G Corstorphine             16.45
Heat  4     Wind: 0.5
  1 Peace Oriabure Okaka    U17W Harmeny                  13.73
  2 Anna Davie              U17W Corstorphine             14.73
  3 Daisy Key               U13G Corstorphine             15.08
  4 Emile Gordon-Preez      U13B Harmeny                  15.53
  5 Bara Barnovska          U17W Corstorphine             15.76
 -- Fatoumata Ndure         U17W Harmeny                    DNS
=========================================================================
    Name                     Age Club                    Finals  Wind H#
=========================================================================
  1 Peace Oriabure Okaka    U17W Harmeny                  13.73   0.5  4
  2 Enam Evong              U13G Livingston               13.77   1.3  1
  3 Cameron Weir            U13B Harmeny                  13.89   1.2  2
  4 Rachael Nanor           U17W Livingston               13.91   1.3  1
  5 Olivia Muir             U13G Harmeny                  14.09   1.3  1
  6 Lucy McDonald           U15G Harmeny                  14.18   1.2  2
  6 Orla Roberts            U15G Harmeny                  14.18   1.3  1
  8 Alannah Snowden         U13G Livingston               14.19   1.2  2
  9 Alex Columbine-Green    U13B Harmeny                  14.23   1.2  2
 10 Ella McGowan            U13G Harmeny                  14.66   0.4  3
 11 Oliver Beresford-Jones  U13B Corstorphine             14.69   1.3  1
 12 Elena Muyo De Bonrostro U17W Corstorphine             14.72   1.2  2
 13 Anna Davie              U17W Corstorphine             14.73   0.5  4
 14 Ella Jones              U13G Harmeny                  14.93   0.4  3
 15 Aimee Wallace           U13G Corstorphine             14.98   0.4  3
 16 Alex Thomson            U13B Livingston               15.07   1.2  2
 17 Daisy Key               U13G Corstorphine             15.08   0.5  4
 18 Amy Crawford            U15G Corstorphine             15.31   0.4  3
 19 Emile Gordon-Preez      U13B Harmeny                  15.53   0.5  4
 20 Orla Joice              U15G Corstorphine             15.58   0.4  3
 21 Bara Barnovska          U17W Corstorphine             15.76   0.5  4
 22 Amy Farrell             U13G Corstorphine             16.45   0.4  3
 -- Fatoumata Ndure         U17W Harmeny                    DNS   0.5  4
 -- Lucas Reiter            U15B Livingston                 DNS   1.3  1