Live Results

Livingston Open Meeting

Wednesday 22 May 2019

Event 9 - 1500m

8.30 pm
8.30 pm
====================================================================
    Name                     Age Club                    Finals
====================================================================
Heat  1
  1 Robbie Kennedy            SM Lothian                4:03.27
  2 Alastair Marshall       U17M Livingston             4:05.75
  3 Stephen Addison         U20M Corstorphine           4:06.07
  4 Magnus Tait             U20M Lasswade               4:07.59
  5 David Addison           U17M Corstorphine           4:08.11
  6 Andrew McGill           U17M Livingston             4:12.37
  7 Steven Bryce              SM VP Glasgow             4:18.39
  8 Callan Hogarth          U17M Falkirk                4:26.01
  9 Ethan McColgan          U17M Dundee Hawkhill        4:27.54
 10 Daniel Saunders         U17M Corstorphine           4:27.86
 11 Sarah Calvert           U20W Livingston             4:28.09
 12 Isla Calvert            U17W Livingston             4:31.10
 13 Katie Johnson           U15G Edinburgh              4:37.51
Heat  2
  1 Tendai Nyabadza         U15B Harmeny                4:37.50
  2 Malcolm McLure          U17M Dunfermline T&F        4:38.56
  3 Logan Beagley           U15B Livingston             4:45.04
  4 Sarah Tait              U20W Lasswade               4:46.10
  5 Jake Speirs             U15B VP Glasgow             4:47.60
  6 Hannah Addison            SW Corstorphine           4:49.37
  7 Adam Grieve             U17M Falkirk                4:56.07
  8 Calum Charters          U15B East Kilbride          4:57.03
  9 Daisy Cumming           U17W Dunfermline T&F        5:03.62
 10 Jamie Mooney            U15B Airdrie                5:10.09
 11 Caitlyn Christie        U15G Falkirk                5:12.92
 12 Allen Marr               M60 PH Racing              5:14.68
 13 Neil Maclachlan          M35 Pitreavie              5:43.62
Heat  3
  1 Murray Close            U15B Lothian                4:40.42
  2 Jonathan Marshall       U17M Livingston             4:50.87
  3 Jonathan Faulks         U17M Falkirk                4:55.92
  4 Katie Christie          U15G Falkirk                5:01.23
  5 Katie Craig             U20W Livingston             5:01.93
  6 Matt Newton              M45 Unattached             5:02.71
  7 Samuel Hosie            U15B East Kilbride          5:03.83
  8 Jack Wallace            U13B Giffnock North         5:10.02
  9 Ryan McNamara           U13B East Kilbride          5:13.64
 10 David Cuthbert          U13B Dunfermline T&F        5:18.52
 11 Lucy Johnston           U20W Dunfermline T&F        5:24.60
 12 Abbi Macleod            U15G Falkirk                5:27.99
 13 Minnie Brocklesby       U20W Dunfermline T&F        5:47.59
Heat  4
  1 Carly Smith             U15G Edinburgh              5:14.29
  2 James Cuthbert          U15B Dunfermline T&F        5:16.71
  3 Erin Hendry             U15G Falkirk                5:23.64
  4 Logan Rand              U13B Dunfermline T&F        5:24.90
  5 Mark Harley             U13B Dunfermline T&F        5:26.13
  6 Sam Simmons             U15B Dunfermline T&F        5:28.90
  7 Fiona Currie            U15G Law                    5:29.26
  8 Zoe Dunn                U17W Livingston             5:34.80
  9 Cara Baldwin            U17W Motherwell             5:41.59
 10 Alexander Wilson        U15B Dunfermline T&F        5:49.87
 11 Mackenzie Simmons       U13B Dunfermline T&F        5:49.90
 12 Patrick Byrne           U13B Edinburgh              5:53.34
 13 Megan Turnbull          U15G Dunfermline T&F        5:53.80
 14 Zosia Paddon            U15G Central                5:55.21
====================================================================
    Name                     Age Club                    Finals  H#
====================================================================
  1 Robbie Kennedy            SM Lothian                4:03.27   1
  2 Alastair Marshall       U17M Livingston             4:05.75   1
  3 Stephen Addison         U20M Corstorphine           4:06.07   1
  4 Magnus Tait             U20M Lasswade               4:07.59   1
  5 David Addison           U17M Corstorphine           4:08.11   1
  6 Andrew McGill           U17M Livingston             4:12.37   1
  7 Steven Bryce              SM VP Glasgow             4:18.39   1
  8 Callan Hogarth          U17M Falkirk                4:26.01   1
  9 Ethan McColgan          U17M Dundee Hawkhill        4:27.54   1
 10 Daniel Saunders         U17M Corstorphine           4:27.86   1
 11 Sarah Calvert           U20W Livingston             4:28.09   1
 12 Isla Calvert            U17W Livingston             4:31.10   1
 13 Tendai Nyabadza         U15B Harmeny                4:37.50   2
 14 Katie Johnson           U15G Edinburgh              4:37.51   1
 15 Malcolm McLure          U17M Dunfermline T&F        4:38.56   2
 16 Murray Close            U15B Lothian                4:40.42   3
 17 Logan Beagley           U15B Livingston             4:45.04   2
 18 Sarah Tait              U20W Lasswade               4:46.10   2
 19 Jake Speirs             U15B VP Glasgow             4:47.60   2
 20 Hannah Addison            SW Corstorphine           4:49.37   2
 21 Jonathan Marshall       U17M Livingston             4:50.87   3
 22 Jonathan Faulks         U17M Falkirk                4:55.92   3
 23 Adam Grieve             U17M Falkirk                4:56.07   2
 24 Calum Charters          U15B East Kilbride          4:57.03   2
 25 Katie Christie          U15G Falkirk                5:01.23   3
 26 Katie Craig             U20W Livingston             5:01.93   3
 27 Matt Newton              M45 Unattached             5:02.71   3
 28 Daisy Cumming           U17W Dunfermline T&F        5:03.62   2
 29 Samuel Hosie            U15B East Kilbride          5:03.83   3
 30 Jack Wallace            U13B Giffnock North         5:10.02   3
 31 Jamie Mooney            U15B Airdrie                5:10.09   2
 32 Caitlyn Christie        U15G Falkirk                5:12.92   2
 33 Ryan McNamara           U13B East Kilbride          5:13.64   3
 34 Carly Smith             U15G Edinburgh              5:14.29   4
 35 Allen Marr               M60 PH Racing              5:14.68   2
 36 James Cuthbert          U15B Dunfermline T&F        5:16.71   4
 37 David Cuthbert          U13B Dunfermline T&F        5:18.52   3
 38 Erin Hendry             U15G Falkirk                5:23.64   4
 39 Lucy Johnston           U20W Dunfermline T&F        5:24.60   3
 40 Logan Rand              U13B Dunfermline T&F        5:24.90   4
 41 Mark Harley             U13B Dunfermline T&F        5:26.13   4
 42 Abbi Macleod            U15G Falkirk                5:27.99   3
 43 Sam Simmons             U15B Dunfermline T&F        5:28.90   4
 44 Fiona Currie            U15G Law                    5:29.26   4
 45 Zoe Dunn                U17W Livingston             5:34.80   4
 46 Cara Baldwin            U17W Motherwell             5:41.59   4
 47 Neil Maclachlan          M35 Pitreavie              5:43.62   2
 48 Minnie Brocklesby       U20W Dunfermline T&F        5:47.59   3
 49 Alexander Wilson        U15B Dunfermline T&F        5:49.87   4
 50 Mackenzie Simmons       U13B Dunfermline T&F        5:49.90   4
 51 Patrick Byrne           U13B Edinburgh              5:53.34   4
 52 Megan Turnbull          U15G Dunfermline T&F        5:53.80   4
 53 Zosia Paddon            U15G Central                5:55.21   4