Live Results Live Results Live Results

Livingston Open Meeting
Fri 22 Jul 2022Friday 22 July 2022

Athletes

No Name Gen Age Club Events
1 Grace Filiata F U11G LiviLivingston 150m, SP
2 Bethany Hawkins F U11G AirdAirdrie 150m, LJ
3 Evie Henderson F U11G AirdAirdrie 600m, LJ
4 Rachel Collings F U11G LothLothian 600m
5 Ailsa McKenzie F U11G WhitWhitemoss 150m, LJ
6 Gracie Martin F U11G AirdAirdrie 150m, HJ
7 Ruby Sillitoe F U11G SpriSpringburn 150m, LJ
8 Brooke Dawson F U11G SpriSpringburn 600m
9 Willow Smith F U11G SpriSpringburn 600m
10 Freya McMartin F U11G LiviLivingston 600m, SP
11 Lotty Martin F U11G GiffGiffnock North 150m, SP
12 Beth Wells F U11G SpriSpringburn 600m, LJ
13 Frances Kirton F U11G HarmHarmeny 600m
14 Rebecca Hardie F U13G HarmHarmeny 800m
15 Maya Buchan F U13G HarmHarmeny 800m
16 Neve Taylor F U13G FalkFalkirk 800m
17 Sophie Brennan F U13G LarkLarkhall 800m
18 Eilidh McMillan F U13G StraStrathearn 200m
19 Imogen Turner F U13G MussMusselburgh 800m
20 Skye Robertson F U13G FalkFalkirk 800m
21 Aine McAtarsney F U13G FalkFalkirk 800m
22 Bethany McNeill F U13G GiffGiffnock North 200m, LJ
23 Honor Ford F U13G LiviLivingston 200m
24 Juno Taylor F U13G EdinEdinburgh 800m
25 Lucy Macmillan F U13G LiviLivingston 800m, LJ
26 Jessica McCulloch F U13G LiviLivingston 200m, SP
27 Stella Crawford F U13G EdinEdinburgh 800m, HJ
28 Emily Christie F U13G FalkFalkirk 800m
29 Emily Sharp F U13G LiviLivingston 200m, HJ
30 Esme Deacon F U13G PitrPitreavie 200m, LJ
31 Leah Dunphy F U13G AirdAirdrie 800m, LJ
32 Erin Longmuir F U13G CumbCumbernauld 70mH, HJ
33 Enya Doran F U13G AirdAirdrie 70mH, LJ
34 Eilidh Caldow F U13G GiffGiffnock North 800m
35 Isla Gourley F U13G PitrPitreavie 800m
36 Robyn Henderson F U13G AirdAirdrie 200m
37 Alexa Swalwell F U13G StewStewartry 800m
38 Emily Allison F U13G CumbCumbernauld LJ, DT
39 Mia Fairweather F U13G PitrPitreavie 200m, LJ, SP
41 Layla Rowlands F U13G VPCGVP Glasgow 200m
40 Leanna Elliot F U13G AirdAirdrie 70mH, HJ
42 Anna Clark F U15G VPCGVP Glasgow 200m
43 Skye Davidson F U15G FalkFalkirk 200m, DT
44 Lucy Corns F U15G LawLaw 800m
45 Eva Morrison F U15G EKilEast Kilbride 800m
46 Eva Gray F U15G LawLaw DT
47 Kara Lindsay F U15G EKilEast Kilbride 200m, 800m
48 Freya Whiteford-McGuire F U15G VPCGVP Glasgow 200m
49 Alexandra Waterston-Law F U15G HarmHarmeny 200m, SP
50 Skye Smith F U15G SpriSpringburn 800m
51 Jessica Needs F U15G PetePeterhead 200m, 800m
52 Carrie Charters F U15G EKilEast Kilbride 800m
53 India Wood F U15G LawLaw 200m
54 Aneesah King Oubacha F U15G VPCGVP Glasgow 800m, LJ
55 Catriona Scott F U15G EdinEdinburgh 200m, 800m
56 Leah Buchan F U15G HarmHarmeny 800m
57 Jemma Smith F U15G LiviLivingston 200m, SP
58 Abbie Dick F U15G LawLaw 200m
59 Emma Foster F U15G LiviLivingston LJ, SP
60 Jemma Macleod F U15G CumbCumbernauld 200m
61 Emily Tollett F U15G ShetShettleston SP, DT
62 Olivia Carr F U15G AirdAirdrie LJ, DT
63 Clara Martin F U15G LiviLivingston 200m, SP
64 Ava Millican F U15G ShetShettleston 200m
65 Erin Horler F U15G FalkFalkirk 200m, HJ
66 Summer Taggart F U15G GreeGreenock Glenpark 800m, LJ
67 Alice Mourao F U15G CorsCorstorphine DT
68 Adora Sotannde F U15G EdinEdinburgh 200m, LJ
69 Enam Evong F U15G LiviLivingston 200m, HJ
70 Abigail Deacon F U15G PitrPitreavie 200m
71 Kirsten Goodall F U15G TELTeam East Lothian 75mH, LJ
72 Abby Renwick F U15G AirdAirdrie 200m
73 Robyn Allan F U15G LiviLivingston 200m, LJ
74 Megan Mitchell F U15G StraStrathearn 200m
75 Skye Marshall F U15G HarmHarmeny 800m
76 Lexie Martin F U15G GiffGiffnock North 800m
77 Sarah-Jane Kane F U15G FalkFalkirk 800m
78 Jessica Taylor F U15G EdinEdinburgh 800m
79 Eloise Scott F U15G LassLasswade 800m
80 Kate MacPhail F U15G EdinEdinburgh 800m
81 Elsa McGregor F U15G EdinEdinburgh 800m
83 Dashka MacDonald F U15G EdinEdinburgh 200m, 800m
82 Ella Jones F U15G HarmHarmeny 200m, 75mH
84 Ella McGowan F U15G HarmHarmeny 200m
85 Holly Ovens F U17W FifeFife 800m
86 Taylor More F U17W AirdAirdrie 800m
87 Lily Simon F U17W PitrPitreavie 200m, 800m
88 Jessica Inglis F U17W LawLaw 800m
89 Sabine Jefcoate F U17W MoorMoorfoot 800m
90 Imogen Marshall F U17W LiviLivingston 800m
91 Roxanne Hardie F U17W LiviLivingston SP, DT
92 Orla Stewart F U17W VPCGVP Glasgow 800m
93 Rachel McPhillips F U17W WhitWhitemoss 800m
94 Evana Chan F U17W HarmHarmeny LJ
95 Mia Sokoluk F U17W LiviLivingston 800m, SP
96 Grace Martin F U17W LiviLivingston 200m, HJ
97 Eily Sinclair F U17W TELTeam East Lothian 800m
98 Carly Smith F U17W LiviLivingston 80mH, HJ
99 Hannah Kulke F U17W LawLaw LJ
100 Caitlyn Christie F U17W FalkFalkirk 800m
101 Kirsten Morris F U17W LiviLivingston 200m, 800m
102 Rebecca Grieve F U20W PitrPitreavie 800m
103 Zoe Dunn F U20W LiviLivingston 800m
104 Leah Keisler F U20W LawLaw 800m
105 Gianna Johnstone F SW LiviLivingston DT
106 Iona McDonald F SW LiviLivingston 200m
107 Chloe Milne F SW LiviLivingston SP, DT
108 Audrey Shanks-Rubinos F SW UnaUnattached 800m
109 Sarah Paterson F SW EdinEdinburgh 200m, 800m
110 Adrienne Rennie F SW VPCGVP Glasgow 200m
111 Beth Ansell F SW EdinEdinburgh 800m
112 Victoria Barthelmess F SW EdinEdinburgh 800m
113 Jennifer Beattie F SW KilmKilmarnock 800m
114 Angela Malcolm F SW FifeFife 800m
115 Sharyn Ramage F SW EdinEdinburgh 800m
116 Yvonne Crilly F SW LiviLivingston 800m
117 Austin Purdie M U11B LiviLivingston 600m
118 Charlie Turnbull M U11B CumbCumbernauld 150m, LJ
119 Jack Fennessey M U11B UnaUnattached 150m, 600m
120 Jamie Campbell M U11B LiviLivingston LJ, SP
121 Rhys Porterfield M U11B WhitWhitemoss LJ, SP
122 Lucas Aagesen M U11B FalkFalkirk 150m, 600m
123 Ben Naismith M U11B EKilEast Kilbride 600m, LJ
124 Noah Dunphy M U11B AirdAirdrie 150m
125 Lewis Young M U11B DunfDunfermline T&F 150m, LJ
126 Brodie Stewart M U11B EKilEast Kilbride 600m, LJ
127 Archie Brown M U11B HELPHaddington East Lothian 150m, 600m
128 Callum Cameron M U11B AirdAirdrie 600m, LJ
129 Alfie Forrest M U11B LiviLivingston 150m, 600m
130 Ewan Quinn M U11B WhitWhitemoss 150m, 600m
131 Jaden Mackay M U11B DunfDunfermline T&F 600m
132 Zac Louca M U13B HarmHarmeny 200m, SP
133 Nathan Reynolds M U13B AirdAirdrie 200m, LJ
134 Ross Mclaren M U13B StraStrathearn 200m, LJ
135 Josh Taylor M U13B FalkFalkirk 800m
136 Gregor McNaught M U13B SpriSpringburn 800m
137 Andrew Dawson M U13B SpriSpringburn 200m, 800m
138 Murray Robb M U13B PitrPitreavie SP, DT
139 Thomas Mitchell M U13B FalkFalkirk 800m
140 Brodie Simon M U13B PitrPitreavie 200m
141 Matthew Carr M U13B AirdAirdrie 800m, LJ
142 Finlay Sharp M U13B LiviLivingston 800m
143 Sasha Graham M U13B UnaUnattached SP
144 Jacob Marshall M U13B HarmHarmeny 800m
145 Ben Paterson M U13B HarmHarmeny 800m
146 Lucas Millican M U13B ShetShettleston 200m
147 Shae McGovern M U13B AirdAirdrie 200m, 800m
148 Connor Greenhorn M U13B LiviLivingston HJ
149 Luke Evans M U13B LawLaw 200m
150 Evan Louca M U13B HarmHarmeny 200m, SP
151 Cameron Nugent M U13B GiffGiffnock North 800m
152 Jack Duffin M U13B LawLaw 200m
153 Euan Reid M U15B CambCambuslang 800m
154 John Frood M U15B LawLaw 800m
155 Ryan Lindsay M U15B EKilEast Kilbride LJ
156 Aj Campbell M U15B KilbKilbarchan 200m, 800m
157 Ross Allan M U15B PitrPitreavie 800m
158 Ray Taylor M U15B FalkFalkirk 800m
159 Howie Allison M U15B TELTeam East Lothian 800m
160 Rory Charters M U15B EKilEast Kilbride 800m
161 Jonathan Macqueen M U15B LassLasswade 800m
162 Rhian Mitchell M U15B KilmKilmarnock SP
163 Douglas Knox M U15B SpriSpringburn 200m, LJ
164 Daniel McIntyre M U15B HarmHarmeny 800m
165 Noah White M U15B StraStrathearn 200m, LJ
166 Archie Hendry M U15B LiviLivingston 200m, LJ
167 David Kinnaird M U15B CambCambuslang 800m
168 Ben Baillie M U15B EKilEast Kilbride 800m
169 Cahal McAtarsney M U15B FalkFalkirk HJ
170 Fraser Lupton M U15B TELTeam East Lothian 800m
171 Callum Hendry M U15B FalkFalkirk 800m
172 Dylan Edwards M U15B EKilEast Kilbride 800m
173 Matthew Holden M U15B HarmHarmeny 800m
174 James Wotherspoon M U15B HarmHarmeny 800m
175 Matthew Shaw M U15B GiffGiffnock North 800m, HJ
176 Reay Thomas M U15B GiffGiffnock North 800m
177 Alex Thomson M U15B LiviLivingston 200m, SP
178 Andrew Grant M U15B StraStrathearn 800m
179 Ross Christie M U15B GalaGala 800m
180 Kieran Hardie M U15B HarmHarmeny 800m
181 James Clark M U15B VPCGVP Glasgow 200m
182 Laurence Ward M U15B LassLasswade 800m
183 Ryan Kellock M U17M LawLaw 800m
184 Kaydan Day M U17M LiviLivingston 800m, DT
185 Will Heatlie M U17M LassLasswade 200m, 800m
186 Omar Bajo M U17M EdinEdinburgh 200m
187 Adam Clifford M U17M ShetShettleston 200m, 800m
188 Angus McMillan M U17M StraStrathearn 200m
189 Kieran Fulton M U17M MoorMoorfoot 800m
190 Dima Graham M U17M UnaUnattached 200m
191 Zak Lindsay M U17M EKilEast Kilbride 200m, LJ
192 Kyle De Pena Stark M U17M LiviLivingston 200m
193 John Marshall M U17M TELTeam East Lothian 800m
194 Bruce Robb M U17M PitrPitreavie SP, DT
195 Jack Wallace M U17M GiffGiffnock North 800m
196 Noah Ralph M U17M HarmHarmeny HJ, LJ
197 Ramsay Blair M U17M LassLasswade 200m
198 Logan Turnbull M U17M CumbCumbernauld 200m, SP
199 Christopher Black M U17M CambCambuslang 800m
200 Brodie Nixon M U17M LiviLivingston 200m
204 Logan Mitchell M U17M KilmKilmarnock DT
205 Euan O'Brien M U17M GiffGiffnock North 200m
206 Kyle Johnstone M U17M GreeGreenock Glenpark 800m
208 Calum Charters M U17M EKilEast Kilbride 800m
212 Josh Scott M U17M AirdAirdrie 800m
216 Jonathan Dow M U17M CambCambuslang 800m
217 Dean Hill M U17M LarkLarkhall 200m, 800m
218 Daniel Sutherland M U17M LiviLivingston 800m
220 Crawford Smith M U17M GarsGarscube 800m
222 Euan Cunningham M U17M FalkFalkirk 200m
223 Ewan Christie M U20M GalaGala 800m
224 Rory Voss M U20M PitrPitreavie 200m
226 Elliot Frame M U20M LiviLivingston 800m
229 Alastair Scott M U20M LassLasswade 800m
230 William Bailey M U20M CumbCumbernauld 200m, DT
232 Calum Mackenzie M U20M CumbCumbernauld 200m
233 Ally Mitchell M U20M KilmKilmarnock 200m
236 Ethan Schulenburg-Calvert M U20M TELTeam East Lothian 200m
239 Jonathan Marshall M U20M LiviLivingston 800m
240 Cameron Macdonald M U20M EKilEast Kilbride 800m
241 James Grant M U20M PertPerth Strathtay 800m
245 Ewan Purves M U20M EdinEdinburgh 200m
248 Andrew McGill M U20M LiviLivingston 800m
246 Lewis Lyall M U20M FalkFalkirk 200m
249 Lewis Martin M U20M STIUStirling Uni 200m
253 Alexander Poustie-Williamson M U20M EdinEdinburgh 200m
260 Lewis MacIver M U20M LiviLivingston 200m
261 Fraser Morris M U20M LiviLivingston 200m, 800m
262 Daniel Bruce M U20M STIUStirling Uni 200m, HJ
401 Logan Fearn M U20M PitrPitreavie 200m
266 Sol Stewart M SM VPCGVP Glasgow 200m
267 Scott McClung M SM FifeFife 800m
269 Aidan Brady M SM LiviLivingston 200m
264 Richard Arthurs M SM LiviLivingston 800m
273 Dylan Drummond M SM CumbCumbernauld 200m, 800m
274 Fraser Kelly M SM DundDundee Hawkhill 800m
275 Todd Russell M SM EUEdinburgh Uni 800m
276 Cameron Tweedie M SM LiviLivingston 800m
278 Ryan Clydesdale M SM EKilEast Kilbride 200m
282 Euan Hood M SM LassLasswade 200m, 800m
286 Jamie Nix M SM KilmKilmarnock 200m, 800m
288 James McClafferty M SM LawLaw 200m
313 Jon Dixon M SM GUGlasgow Uni LJ
328 Ruaridh Mon-Williams M SM EUEdinburgh Uni 800m
336 Luke Kirwan M SM EKilEast Kilbride 800m
339 Sam MacNeil M SM EdinEdinburgh 800m
343 Grant Kirkwood M SM LiviLivingston SP, DT
349 Ben Kinninmonth M SM FifeFife 800m
356 Jesse Cumings M SM EdinEdinburgh 800m
358 Andrew Kwiatkowski M SM UnaUnattached 200m, 800m
359 Drew Yeoman M SM KilbKilbarchan 200m
360 Alistair Gudgin M SM FifeFife 800m
361 Laurence Heyes M SM UnaUnattached 800m
363 Sam Lesley M SM ShetShettleston 800m
364 Gavin Cooney M SM EdinEdinburgh 800m
365 Sean Thompson M SM UnaUnattached 200m
366 Andrew Russell M SM LiviLivingston 200m
367 Garry Ramsay M SM TLJTTweed, Leader, Jed 800m
371 Blair Alexander M SM GiffGiffnock North 200m
373 Scott Meenagh M SM CumbCumbernauld 800m
375 Daniel Lowe M SM ShetShettleston 800m
376 Paul Easdale M SM ShetShettleston 200m
377 Peter Graham M SM EdinEdinburgh 800m
380 David Sherrington M SM KilmKilmarnock 800m
381 Philip Holden M SM HarmHarmeny 800m
382 John Edwards M SM EKilEast Kilbride 800m
383 Andrew Brown M SM DunbDunbar 800m
384 Alan Robertson M SM MothMotherwell 200m
385 Andrew Clydesdale M SM EKilEast Kilbride 200m
386 Richard Clark M SM EdinEdinburgh 800m
387 Peter Minting M SM HeleHelensburgh 200m
388 Tim Hely M SM EdinEdinburgh 800m
389 Allan Cameron M SM CumbCumbernauld 800m
390 Paul Allan M SM PitrPitreavie 200m
392 Gavin Taitt M SM TLJTTweed, Leader, Jed 800m
393 Lewis Orr M SM EdinEdinburgh 800m
394 Graeme Gemmell M SM BellBellahouston Harriers 800m
395 Graeme Breslin M SM CorsCorstorphine 200m, SP
396 Kevin Wood M SM TLJTTweed, Leader, Jed 800m
397 Brian Thompson M SM LiviLivingston 200m
398 Nigel Hetherington M SM FifeFife 800m
399 Paul Forbes M SM EdinEdinburgh 800m
400 Keith Ridley M SM EdinEdinburgh 200m