Live Results Live Results Live Results

Livingston Open Meeting
Fri 27 May 2022Friday 27 May 2022

Athletes

No Name Gen Age Club Events
Bethany Hawkins F U11G AirdAirdrie LJ
Abbie Scott-Telford F U11G LiviLivingston 600m, LJ
Heather Eddie F U11G WhitWhitemoss 150m, LJ
Kelseigh Wilson F U11G DunfDunfermline T&F 150m, 600m
Lauren Nilan F U11G LiviLivingston 150m, LJ
Abbie Gallagher F U11G GiffGiffnock North 600m
Alice Phillips F U11G AirdAirdrie 600m, SP
Evie Henderson F U11G AirdAirdrie 150m, 600m
Rachel Collings F U11G LothLothian 600m
Ailsa McKenzie F U11G WhitWhitemoss 150m, SP
Nina Halinowska F U11G LiviLivingston 150m, LJ
Heidi Addison F U11G HamiHamilton 150m, SP
Gracie Martin F U11G AirdAirdrie 150m, LJ
Lucy Spinks F U11G LiviLivingston 150m, LJ
Brooke Dawson F U11G SpriSpringburn 600m
Zara Gillespie F U11G AirdAirdrie 600m, LJ
Crista Elliot F U11G AirdAirdrie 150m, LJ
Willow Smith F U11G SpriSpringburn 600m
Freya McMartin F U11G LiviLivingston 150m, SP
Jorgie Gairn F U11G AirdAirdrie 600m, SP
Sophia Boyle F U11G AirdAirdrie 150m, 600m
Eva Zobel F U11G LiviLivingston 150m
Paige Wilson F U11G DunfDunfermline T&F 150m, 600m
Alanna Anderson F U11G HamiHamilton 150m, LJ
Frances Kirton F U11G HarmHarmeny 600m
Eilidh Brown F U11G GiffGiffnock North 600m, SP
Lottie du Vivier F U13G EdinEdinburgh 800m
Emily Kerr F U13G LiviLivingston 200m, LJ
Louisa Fraser-Moodie F U13G SpriSpringburn 800m
Lily Cuthbertson F U13G LarkLarkhall 200m, LJ
Holly Robshaw F U13G LiviLivingston 200m, LJ
Kitan Aremu F U13G LiviLivingston LJ, SP
Sophia Phillips F U13G AirdAirdrie 200m, LJ
Amelie Hill F U13G HamiHamilton 200m, LJ
Maya Buchan F U13G HarmHarmeny 200m, 800m
Sophie Brennan F U13G LarkLarkhall 200m, 800m
Chloe Zelazny F U13G LiviLivingston 200m, LJ
Charlotte Doyle F U13G VPCGVP Glasgow 800m
Lily Gray F U13G CorsCorstorphine LJ, SP
Skye Robertson F U13G FalkFalkirk 800m
Lana Mapara F U13G EdinEdinburgh HJ
Holly Finlayson F U13G HarmHarmeny HJ, LJ
Bethany McNeill F U13G GiffGiffnock North 70mH, HJ
Rose Carr F U13G AirdAirdrie 200m, 800m
Juno Taylor F U13G EdinEdinburgh 800m
Ruth Donaldson F U13G FalkFalkirk 200m, LJ
Lucy Macmillan F U13G LiviLivingston 200m, LJ
Isabella Wilson F U13G GiffGiffnock North 800m
Nina McDowell F U13G MoorMoorfoot 800m
Emily Christie F U13G FalkFalkirk 800m
Heidi Nicholson F U13G MussMusselburgh 800m
Kady Wood F U13G AirdAirdrie 200m, LJ
Emily Sharp F U13G LiviLivingston 200m, HJ
Naimh Wilson F U13G SpriSpringburn 800m
Martha Cathie F U13G WhitWhitemoss 800m, SP
Neve Reilly F U13G WhitWhitemoss 200m, 800m
Elin Penman F U13G EdinEdinburgh 800m
Caitlin Eddie F U13G WhitWhitemoss LJ
Cerys Wright F U13G TELTeam East Lothian 800m
Isla Gourley F U13G PitrPitreavie 800m
Robyn Henderson F U13G AirdAirdrie 200m
Olivia Davidson F U13G HamiHamilton 200m, LJ
Freya Brown F U13G TELTeam East Lothian 200m
Leanna Elliot F U13G AirdAirdrie 70mH, LJ
Isla Nixon F U15G LiviLivingston 800m
Amy Gallagher F U15G GiffGiffnock North 200m
Orla Turnbull F U15G LawLaw 200m
Niamh Pegrum F U15G CumbCumbernauld SP, DT
Madelaine Blanchard F U15G StraStrathearn 200m, 800m
Skye Davidson F U15G FalkFalkirk 200m, DT
Annabelle van der Merwe F U15G EdinEdinburgh 800m, HJ
Freya Whiteford-McGuire F U15G VPCGVP Glasgow 200m, 800m
Nancy Corrie F U15G HarmHarmeny 800m
Skye Smith F U15G SpriSpringburn 800m
Emma McKeown F U15G HamiHamilton 200m
Rachel Barnett F U15G DunfDunfermline T&F 200m, 75mH
Leah Henderson F U15G KilmKilmarnock 200m
Mairi Gatherer F U15G PertPerth Strathtay 800m
Jessica Needs F U15G PetePeterhead 200m, 800m
Erin Reilly F U15G GiffGiffnock North 200m, 800m
Eve Morrison F U15G VPCGVP Glasgow 800m
Grace Malley F U15G WhitWhitemoss 800m, 75mH
India Wood F U15G LawLaw 200m
Eilidh Dallas F U15G StraStrathearn 800m
Kishi Aremu F U15G LiviLivingston 200m, LJ
Sophie Shearer F U15G LawLaw 200m, SP
Leah Buchan F U15G HarmHarmeny 800m
Jemma Smith F U15G LiviLivingston 200m, LJ
Aneesa Phillips F U15G GiffGiffnock North 800m
Iris Ryan F U15G PertPerth Strathtay 200m, 800m
Emilie Sutherland F U15G UnaUnattached LJ, SP
Jemma Macleod F U15G CumbCumbernauld 800m
Ava Richardson F U15G GalaGala 800m
Eva Saez F U15G GiffGiffnock North 800m
Jessica Taylor F U15G SpriSpringburn SP, DT
Kirsty Rankine F U15G GalaGala 800m
Milly McKenzie F U15G DunfDunfermline T&F 200m, 75mH
Sarah McNulty F U15G GiffGiffnock North 800m
Grace McKenzie F U15G WhitWhitemoss 800m
Heather Sutherland F U15G LiviLivingston LJ, SP
Stephanie Baird F U15G VPCGVP Glasgow 200m, 800m
Clara Martin F U15G LiviLivingston 200m, SP
Scarlett Wilson F U15G GiffGiffnock North 800m
Isla Munro F U15G GiffGiffnock North 800m
Eve Donaldson F U15G FalkFalkirk 200m
Natsai Nyabadza F U15G HarmHarmeny 800m
Ella McWilliams F U15G GiffGiffnock North 800m
Olivia Cendrowska F U15G UnaUnattached 200m, HJ
Adora Sotannde F U15G EdinEdinburgh 200m, SP
Enam Evong F U15G LiviLivingston 75mH, LJ
Iona Jack F U15G CumbCumbernauld 200m
Abigail Deacon F U15G PitrPitreavie 200m
Leya Gibb F U15G FalkFalkirk 800m
Emma Hamilton F U15G AirdAirdrie 200m, 75mH
Abby Renwick F U15G AirdAirdrie 200m, 75mH, SP
Alannah Snowden F U15G LiviLivingston 75mH, LJ, SP
Abbey Kennedy F U15G KilmKilmarnock 200m, 75mH
Skye Marshall F U15G HarmHarmeny 800m
Megan McKay F U15G EdinEdinburgh 800m
Victoria Anestik F U15G FalkFalkirk 200m, 75mH
Jessica Taylor F U15G EdinEdinburgh 800m
Eloise Scott F U15G LassLasswade 800m
Chloe Fox F U15G ShetShettleston DT
Freya Campbell F U15G GiffGiffnock North 800m
Ella Jones F U15G HarmHarmeny 200m, 75mH
Dashka MacDonald F U15G EdinEdinburgh 800m
Emmanuelle Prieu F U15G UnaUnattached 800m, LJ
Lucy Boules F U17W LiviLivingston HJ
Imogen Marshall F U17W LiviLivingston 200m, 800m
Sabine Jefcoate F U17W MoorMoorfoot 800m
Esther Taylor F U17W HarmHarmeny 800m, 80mH
Roxanne Hardie F U17W LiviLivingston 200m, DT
Hannah Blanchard F U17W StraStrathearn 200m
Ellie Candlish F U17W DunfDunfermline T&F HJ
Mia Sokoluk F U17W LiviLivingston 800m, SP
Grace Young F U17W CumbCumbernauld 200m
Kaela Senior F U17W CumbCumbernauld 200m
Grace Martin F U17W LiviLivingston 200m, HJ
Courtney Fraser F U17W VPCGVP Glasgow DT
Isla Thoms F U17W VPCGVP Glasgow DT
Carly Smith F U17W LiviLivingston 200m, 80mH
Darcie Black F U17W DunfDunfermline T&F 80mH, SP
Olivia Boyle F U17W WhitWhitemoss 800m
Lucy McDonald F U17W HarmHarmeny 80mH
Chloe Gilfillan F U17W LarkLarkhall 200m, 800m
Caitlyn Christie F U17W FalkFalkirk 800m
Kirsten Morris F U17W LiviLivingston 800m
Anise Macaulay Orr F U20W EdinEdinburgh 800m
Brooke Dunlop F U20W KilmKilmarnock 800m, 100mH
Alexandra Cathie F U20W WhitWhitemoss 800m
Emma Kate Gallagher F U20W WhitWhitemoss 800m
Zoe Dunn F U20W LiviLivingston 800m
Katie Higgins F U20W LiviLivingston 200m, 800m
Inez MacIntosh F U20W FalkFalkirk SP
Isla Calvert F U20W LiviLivingston 800m
Laura Jedrusiak F U20W KilmKilmarnock 800m
Rosa Connors F U20W EUEdinburgh Uni 100mH, SP
Iona McDonald F SW LiviLivingston 200m
Janine Boyle F SW TLJTTweed, Leader, Jed 200m
Shania King F SW DundDundee Hawkhill 800m
Chloe Milne F SW LiviLivingston SP, DT
Katie Anderson F SW DundDundee Hawkhill 800m
Audrey Shanks-Rubinos F SW UnaUnattached 200m
Sarah Paterson F SW EdinEdinburgh 800m
Jade Nimmo F SW FalkFalkirk 100mH
Ruth Fraser-moodie F V45F SpriSpringburn 800m
Lorna Brown F V50F FalkFalkirk SP, DT
Sharyn Ramage F V55F EdinEdinburgh 800m
Yvonne Crilly F V60F LiviLivingston 800m
Shane Wilson M U11B SpriSpringburn 600m
Riley Marshall-Watt M U11B AyrSAyr Seaforth 150m, LJ
Rory McKay M U11B EdinEdinburgh 150m
Rhys Porterfield M U11B WhitWhitemoss 150m, SP
Adam Sinclair M U11B WhitWhitemoss 600m, LJ
Alfie Lafferty M U11B AirdAirdrie 150m, 600m
Oliver McDonald M U11B CentCentral LJ, SP
Ben Naismith M U11B EKilEast Kilbride 150m, 600m
Brodie Stewart M U11B EKilEast Kilbride 150m, 600m
Tyler Turnbull M U11B LawLaw 600m
Archie Brown M U11B HELPHaddington East Lothian 150m, LJ
Innes Barnett M U11B DunfDunfermline T&F 600m, SP
Charlene Cameron M U11B AirdAirdrie 150m, LJ
Alfie Forrest M U11B LiviLivingston 150m, 600m
Ewan Quinn M U11B WhitWhitemoss 600m
Fraser Pegrum M U11B CumbCumbernauld 150m, SP
Ewan Kennedy M U11B CambCambuslang 600m
Jaden Mackay M U11B DunfDunfermline T&F 600m
Joseph Lanahan M U11B ShetShettleston LJ, SP
Stefan Cowan M U13B HamiHamilton 200m
Nathan Reynolds M U13B AirdAirdrie 200m, LJ
Cameron Dallas M U13B StraStrathearn DT
Conner Hanna M U13B HarmHarmeny 75mH, SP
Gregor McNaught M U13B SpriSpringburn 800m
Murray Robb M U13B PitrPitreavie SP, DT
Ross Kinkade M U13B LarkLarkhall 200m, LJ
Logan McNulty M U13B GiffGiffnock North 200m, 800m
Finlay Johnstone M U13B HarmHarmeny 200m, SP
Charlie Hunter M U13B DunfDunfermline T&F 75mH, LJ
Ben Paterson M U13B HarmHarmeny 800m
Lucas Millican M U13B ShetShettleston 800m
Markus John Petersen M U13B HarmHarmeny 200m, LJ
Shae McGovern M U13B AirdAirdrie 800m, LJ
Connor Greenhorn M U13B LiviLivingston 200m, HJ
Andrew Leighton M U13B EdinEdinburgh 75mH, HJ
Louie Muir M U13B GiffGiffnock North 800m
Evan Louca M U13B HarmHarmeny 75mH, SP
Luca Saez M U13B GiffGiffnock North 800m
Rhuairdh Fulton M U13B LiviLivingston 200m, 800m
Jamie Lowrie M U13B SpriSpringburn SP, DT
Ryan Smith M U13B UnaUnattached 200m
Abraham Lanahan M U13B ShetShettleston HJ, SP
Marcel Halinowski M U15B LiviLivingston 200m, SP
Euan Reid M U15B CambCambuslang 800m
John Frood M U15B LawLaw 800m
Aaron Scott M U15B LarkLarkhall 200m, 800m
Angus Fraser-Moodie M U15B SpriSpringburn 800m
Stuart Davies M U15B UnaUnattached 200m, LJ
Ray Taylor M U15B FalkFalkirk 800m
Ethan Reid M U15B LiviLivingston 200m, LJ
Lucan Marshall-Watt M U15B AyrSAyr Seaforth 800m
Benjamin Hodson M U15B StewStewartry 800m, LJ
Douglas Knox M U15B SpriSpringburn LJ, DT
Alistair McLachlan M U15B CambCambuslang 800m
Patrick Fraser M U15B GiffGiffnock North 200m, 800m
Fergus Ross M U15B HarmHarmeny 800m
Kyle McDonald M U15B LiviLivingston 200m, 800m
Joe Hall M U15B DalbDalbeattie 200m
Ben McDonald M U15B HarmHarmeny 200m, LJ
Lewis Morrow M U15B StewStewartry 800m
Alex Burns M U15B AirdAirdrie 200m
Ewan Mclaren M U15B StraStrathearn 200m, DT
Thomas Reay M U15B GiffGiffnock North 800m
Finlay Cunningham M U15B LiviLivingston 200m, LJ
Moray Butler M U15B LiviLivingston 80mH, LJ
Alex Thomson M U15B LiviLivingston 200m, SP
Lewis Carroll M U15B HamiHamilton 200m
Andrew Grant M U15B StraStrathearn 800m
Oliver Jack M U15B StewStewartry 200m, 800m
Cameron Weir M U15B HarmHarmeny 200m, LJ
Luke Culliton M U15B FalkFalkirk 800m
Jonathan Mitchell M U15B LiviLivingston SP
Ryan McNamara M U15B EKilEast Kilbride 800m
Caelan Rose M U17M CorsCorstorphine 200m
Kaydan Day M U17M LiviLivingston 800m, SP
Aaron Glendinning M U17M TLJTTweed, Leader, Jed 200m, 800m
Finn McCafferty M U17M CumbCumbernauld 200m, HJ
Kieran Fulton M U17M MoorMoorfoot 800m
Dima Graham M U17M TLJTTweed, Leader, Jed 200m
Innes Wright M U17M TELTeam East Lothian 800m
Struan Gatherer M U17M PertPerth Strathtay 800m
Greig Roberts M U17M HamiHamilton 200m
Bruce Robb M U17M PitrPitreavie SP, DT
Luke Hamilton M U17M AirdAirdrie 200m
Leo Chalamanda M U17M StraStrathearn 200m
Christopher Black M U17M CambCambuslang 800m
Marcus Duncan M U17M StewStewartry 200m, 800m
Rory Brogan M U17M EdinEdinburgh 200m
Brodie Nixon M U17M LiviLivingston 200m
Adam Knox M U17M SpriSpringburn SP, DT
Kyle Johnstone M U17M GreeGreenock Glenpark 800m
Daniel Sutherland M U17M LiviLivingston 200m, 800m
Crawford Smith M U17M GarsGarscube 800m
Alec Miller M U17M LassLasswade HJ
Charlie Farndon M U17M StraStrathearn SP
Jordan Phillips M U17M KilmKilmarnock 800m
Samuel Hosie M U17M EKilEast Kilbride 800m
Murray Close M U20M LothLothian 800m
Luke Tervit M U20M CumbCumbernauld 800m
Callum Gladwin M U20M HarmHarmeny 200m
Ian Benson M U20M HamiHamilton 800m
Jamie Mooney M U20M AirdAirdrie 800m
Michael Beagley M U20M UnaUnattached 200m
Logan Beagley M U20M LiviLivingston 800m
Alastair Scott M U20M LassLasswade 800m
Jonathan Marshall M U20M LiviLivingston 800m
Nathan Laing M U20M FalkFalkirk 200m
James Grant M U20M PertPerth Strathtay 800m
Ewan Purves M U20M EdinEdinburgh 200m, 800m
Ben Sutherland M U20M FalkFalkirk 800m
Lewis MacIver M U20M LiviLivingston 200m
Fraser Morris M U20M LiviLivingston 800m
David Addison M SM CorsCorstorphine 800m
Connor Brown M SM FifeFife 800m
Kristofer Hernandez M SM DundDundee Hawkhill 800m
Cameron Tweedie M SM LiviLivingston 800m, SP
Jamie Nix M SM KilmKilmarnock 200m
Kieran Strathie M SM LiviLivingston SP
Matthew Power M SM LiviLivingston 200m, HJ
Anthony Addison M SM CorsCorstorphine 800m
Sam MacNeil M SM EdinEdinburgh 800m
Grant Kirkwood M SM LiviLivingston SP, DT
Fraser Armstrong M SM BellBellahouston Harriers 800m
Ewan Calder M SM CentCentral 800m
Andrew Kwiatkowski M SM UnaUnattached 200m, 800m
Stephen Ross M SM MothMotherwell 200m
Mark MacDermot M SM EdinEdinburgh 800m
Laurence Heyes M SM UnaUnattached 800m
Gavin Cooney M SM EdinEdinburgh 800m
Martainn Ramsay M SM EdinEdinburgh 800m
Garry Ramsay M SM TLJTTweed, Leader, Jed 800m
Stuart Mackay M M35 PHRCPH Racing 800m
Matt Stanley M M35 SpriSpringburn 800m
Ian McDonald M M40 CentCentral 200m
Philip Holden M M40 HarmHarmeny 800m
Andrew Brown M M40 DunbDunbar 800m
David Pegrum M M45 CumbCumbernauld 200m
Allan Cameron M M50 CumbCumbernauld 800m
Mark Gallacher M M50 CambCambuslang 800m
Gavin Taitt M M50 TLJTTweed, Leader, Jed 800m
Lewis Orr M M50 EdinEdinburgh 800m
Frank Boyne M M55 AberAberdeen 800m
Graeme Gemmell M M55 BellBellahouston Harriers 800m
Ron Todd M M60 CentCentral 200m, SP
Paul Forbes M M65 EdinEdinburgh 800m
Keith Ridley M M65 EdinEdinburgh 200m