Live Results Live Results

Livingston CE & Mile Championships
Sun 28 Jul 2019Sunday 28 July 2019

1 Mile

2.15 pm
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals
=====================================================================
Heat  1
  1 Alastair Scott           U15G Lasswade               5:13.01
  2 Calum Charters           U15G East Kilbride          5:16.00
  3 Ross Lawrie              U15G Central                5:53.60
  4 Adam Clifford            U13G Shettleston            5:53.93
  5 Emma Livingstone         U17W East Kilbride          5:56.09
  6 Matthew Fox              U13G Shettleston            5:57.19
  7 Zoe Dunn                 U17W Livingston             6:01.99
  8 Eloise Scott             U13G Lasswade               6:11.13
  9 Dylan Edwards            U13G East Kilbride          6:22.79
 10 Roxanne Hardie           U13G Livingston             7:08.04
Heat  2
  1 Kristof Hornyik          U20W Dundee Hawkhill        4:39.08
  2 Cameron Sale             U20W Dundee Hawkhill        4:47.74
  3 Jonathan Kennedy           SW Livingston             5:03.95
  4 Matt Newton               W45                        5:25.89
  5 Cameron Tweedie          U20W Livingston             5:54.94
  6 Alan Morris               W45 Livingston             6:12.97
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals  H#
=====================================================================
  1 Kristof Hornyik          U20W Dundee Hawkhill        4:39.08   2
  1 Alastair Scott           U15G Lasswade               5:13.01   1
  1 Matt Newton               W45                        5:25.89   2
  1 Adam Clifford            U13G Shettleston            5:53.93   1
  1 Emma Livingstone         U17W East Kilbride          5:56.09   1
  1 Eloise Scott             U13G Lasswade               6:11.13   1
  2 Cameron Sale             U20W Dundee Hawkhill        4:47.74   2
  2 Calum Charters           U15G East Kilbride          5:16.00   1
  2 Matthew Fox              U13G Shettleston            5:57.19   1
  2 Zoe Dunn                 U17W Livingston             6:01.99   1
  2 Alan Morris               W45 Livingston             6:12.97   2
  2 Roxanne Hardie           U13G Livingston             7:08.04   1
  3 Jonathan Kennedy           SW Livingston             5:03.95   2
  3 Ross Lawrie              U15G Central                5:53.60   1
  3 Dylan Edwards            U13G East Kilbride          6:22.79   1
  4 Cameron Tweedie          U20W Livingston             5:54.94   2
 
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals
=====================================================================
  1 Adam Clifford            U13B Shettleston            5:53.93
  2 Matthew Fox              U13B Shettleston            5:57.19
  3 Dylan Edwards            U13B East Kilbride          6:22.79
 
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals
=====================================================================
  1 Alastair Scott           U15B Lasswade               5:13.01
  2 Calum Charters           U15B East Kilbride          5:16.00
  3 Ross Lawrie              U15B Central                5:53.60
 
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals
=====================================================================
  1 Emma Livingstone         U17W East Kilbride          5:56.09
  2 Zoe Dunn                 U17W Livingston             6:01.99
 
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals  H#
=====================================================================
  1 Kristof Hornyik          U20M Dundee Hawkhill        4:39.08   2
  2 Cameron Sale             U20M Dundee Hawkhill        4:47.74   2
  3 Jonathan Kennedy           SM Livingston             5:03.95   2
  4 Cameron Tweedie          U20M Livingston             5:54.94   2
 
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals  H#
=====================================================================
  1 Matt Newton               M45                        5:25.89   2
  2 Alan Morris               M45 Livingston             6:12.97   2
Key