Live Results Live Results

Livingston Open Meeting
Wed 20 Jun 2018Wednesday 20 June 2018

800m

8.20 pm
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals
=====================================================================
Heat  1
  1 Magnus Tait              U20M Lasswade               1:58.11
  2 Fraser Blackie           U20M Edinburgh              2:01.21
  3 Ben Sandilands           U17M Fife                   2:02.36
  4 Alastair Marshall        U17M Livingston             2:03.10
  5 Stephen Addison          U20M Corstorphine           2:03.23
  6 Greg Turner                SM Giffnock North         2:03.98
  7 Matthew McKenna            SM Cambuslang             2:04.23
  8 Tom Timmons                SM Motherwell             2:05.53
  9 Dylan Drummond           U17M Motherwell             2:07.67
 10 Callan Hogarth           U17M Falkirk                2:10.45
 11 Euan McCallum              SM Falkirk                2:11.65
 -- Lewis Blair              U17M Pitreavie                  DNS
Heat  2
  1 Fraser Morris            U17M Livingston             2:09.24
  2 Robert McGill             M35 Unattached             2:10.52
  3 Olivia Vareille          U20W Falkirk                2:11.86
  4 Andrew McGill            U15B Linlithgow             2:12.25
  5 Sarah Coutts             U17W Pitreavie              2:12.82
  6 Lewis Roddis             U15B Cambuslang             2:14.69
  7 Charlotte Clare          U17W Moorfoot               2:14.71
  8 Sarah Calvert            U20W Livingston             2:14.86
  9 Alastair White             SM Livingston             2:16.05
 10 Daisy Cumming            U17W Dunfermline            2:16.35
 11 Hannah Anderson          U17W East Kilbride          2:18.07
 12 Louis Jnr O'Hare         U17M Cumbernauld            2:30.88
Heat  3
  1 Blayne Wright            U17M Giffnock North         2:13.02
  2 Aaron Grew               U17M Cambuslang             2:15.56
  3 Anna Dalglish            U15G Fife                   2:17.65
  4 Sarah Tait               U20W Lasswade               2:17.74
  5 Kyle Macfarlane          U15B Pitreavie              2:18.55
  6 Ewan Christie            U15B Gala                   2:19.08
  7 Lewis MacIver            U17M Livingston             2:19.52
  8 Malcolm McLure           U17M Dunfermline            2:21.00
  9 Angus Wright             U15B Team East Lothian      2:21.56
 10 Katie Johnson            U15G Edinburgh              2:21.95
 11 John Thomson              M60 Fife                   2:28.53
 12 Elliot Frame             U15B Livingston             2:38.26
Heat  4
  1 Joey Leach               U17W Motherwell             2:26.28
  2 Erin Macfarlane          U13G Pitreavie              2:26.76
  3 Katie Craig              U17W Livingston             2:27.03
  4 Jonathan Marshall        U15B Livingston             2:28.42
  5 Susie McLaughlin         U17W Cambuslang             2:28.93
  6 Lauren Blair             U17W Pitreavie              2:29.00
  7 Christina Collins          SW Larkhall               2:30.30
  8 Patrick Milne            U15B Corstorphine           2:30.89
  9 Emma Hunter                SW Motherwell             2:31.51
 10 Euan Flett               U15B Corstorphine           2:33.23
 11 Kevin Durnian             M35 Motherwell             2:35.37
 12 Ben Struthers            U15B Corstorphine           2:40.62
Heat  5
  1 Lucia Wright             U17W Airdrie                2:32.73
  2 Innes Wright             U13B Team East Lothian      2:32.95
  3 Adam Grieve              U15B Falkirk                2:33.84
  4 Lucy Johnston            U17W Dunfermline            2:34.57
  5 Finlay McWilliam         U13B Edinburgh              2:36.58
  6 Katie Thomson            U13G Pitreavie              2:38.38
  7 Eva Cameron              U13G Corstorphine           2:38.70
  8 Kate Paul                U15G Giffnock North         2:39.90
  9 Minnie Brocklesby        U17W Dunfermline            2:40.19
 10 Ailsa Bagnall            U13G Corstorphine           2:40.67
 11 Fraser Holman            U17M Livingston             2:41.42
 12 Emma Kelly               U13G Motherwell             2:42.72
 13 Logan Whitton            U13B Law                    2:45.37
Heat  6
  1 Fergus Hamilton          U15B Unattached             2:35.55
  2 Evan Russell             U15B Dunfermline            2:36.74
  3 Katie Lancaster          U17W Dunfermline            2:38.76
  4 Eve Crawford             U13G Airdrie                2:43.29
  5 Katie Sandilands         U13G Fife                   2:44.48
  6 Emily Bond               U15G Dunfermline            2:44.83
  7 Munro Lawrie             U13B Corstorphine           2:45.58
  8 Shannon Prevost          U15G Livingston             2:46.00
  9 Max Pickard              U13B Livingston             2:46.71
 10 Rebecca Barnett          U13G VP Glasgow             2:47.24
 11 Kirstin Penman           U13G Dunfermline            2:49.97
 12 Kate Harvie              U13G Moorfoot               2:51.34
 13 Kirsty Ferguson          U20W Motherwell             2:54.48
Heat  7
  1 Katie Clark              U15G Dundee Hawkhill        2:42.19
  2 Ryan Shanley             U13B Dunfermline            2:44.08
  3 Logan Rand               U13B Dunfermline            2:46.92
  4 David Cuthbert           U13B Dunfermline            2:46.94
  5 Rory Ledingham           U13B Corstorphine           2:49.08
  6 Rebecca Stirling         U13G Livingston             2:49.65
  7 Logan Tait               U15B Livingston             2:50.85
  8 Mia Sokoluk              U13G Livingston             2:51.76
  9 Ellie Candlish           U13G Dunfermline            2:52.05
 10 Tuscany Wright           U13G Giffnock North         2:54.37
 11 Ava Lenzi                U13G Motherwell             2:56.14
 12 Bronwyn Davies           U15G Stewartry              3:14.15
 -- Taylor More              U13G Airdrie                    DNS
Heat  8
  1 Mark Harley              U13B Dunfermline            2:44.57
  2 Ariane Baillie           U13G Pitreavie              2:44.97
  3 Euan Blackwood           U13B Law                    2:54.72
  4 Leo Smith                U13B Dunfermline            2:56.08
  5 Zoe Douglas              U13G Law                    2:56.22
  6 Liam Murray              U13B Unattached             2:59.74
  7 Roxanne Hardie           U13G Livingston             3:06.59
  8 Dominic Drylie           U13B Dunfermline            3:07.86
  9 Kirsten Morris           U13G Livingston             3:08.62
 10 Edie Wight               U15G Stewartry              3:15.01
 11 Daniel Sutherland        U13B Livingston             3:16.54
 12 Imogen Marshall          U13G Livingston             3:27.79
 13 Adam Brown               U13B Unattached             3:34.86
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals  H#
=====================================================================
  1 Magnus Tait              U20M Lasswade               1:58.11   1
  2 Fraser Blackie           U20M Edinburgh              2:01.21   1
  3 Ben Sandilands           U17M Fife                   2:02.36   1
  4 Alastair Marshall        U17M Livingston             2:03.10   1
  5 Stephen Addison          U20M Corstorphine           2:03.23   1
  6 Greg Turner                SM Giffnock North         2:03.98   1
  7 Matthew McKenna            SM Cambuslang             2:04.23   1
  8 Tom Timmons                SM Motherwell             2:05.53   1
  9 Dylan Drummond           U17M Motherwell             2:07.67   1
 10 Fraser Morris            U17M Livingston             2:09.24   2
 11 Callan Hogarth           U17M Falkirk                2:10.45   1
 12 Robert McGill             M35 Unattached             2:10.52   2
 13 Euan McCallum              SM Falkirk                2:11.65   1
 14 Olivia Vareille          U20W Falkirk                2:11.86   2
 15 Andrew McGill            U15B Linlithgow             2:12.25   2
 16 Sarah Coutts             U17W Pitreavie              2:12.82   2
 17 Blayne Wright            U17M Giffnock North         2:13.02   3
 18 Lewis Roddis             U15B Cambuslang             2:14.69   2
 19 Charlotte Clare          U17W Moorfoot               2:14.71   2
 20 Sarah Calvert            U20W Livingston             2:14.86   2
 21 Aaron Grew               U17M Cambuslang             2:15.56   3
 22 Alastair White             SM Livingston             2:16.05   2
 23 Daisy Cumming            U17W Dunfermline            2:16.35   2
 24 Anna Dalglish            U15G Fife                   2:17.65   3
 25 Sarah Tait               U20W Lasswade               2:17.74   3
 26 Hannah Anderson          U17W East Kilbride          2:18.07   2
 27 Kyle Macfarlane          U15B Pitreavie              2:18.55   3
 28 Ewan Christie            U15B Gala                   2:19.08   3
 29 Lewis MacIver            U17M Livingston             2:19.52   3
 30 Malcolm McLure           U17M Dunfermline            2:21.00   3
 31 Angus Wright             U15B Team East Lothian      2:21.56   3
 32 Katie Johnson            U15G Edinburgh              2:21.95   3
 33 Joey Leach               U17W Motherwell             2:26.28   4
 34 Erin Macfarlane          U13G Pitreavie              2:26.76   4
 35 Katie Craig              U17W Livingston             2:27.03   4
 36 Jonathan Marshall        U15B Livingston             2:28.42   4
 37 John Thomson              M60 Fife                   2:28.53   3
 38 Susie McLaughlin         U17W Cambuslang             2:28.93   4
 39 Lauren Blair             U17W Pitreavie              2:29.00   4
 40 Christina Collins          SW Larkhall               2:30.30   4
 41 Louis Jnr O'Hare         U17M Cumbernauld            2:30.88   2
 42 Patrick Milne            U15B Corstorphine           2:30.89   4
 43 Emma Hunter                SW Motherwell             2:31.51   4
 44 Lucia Wright             U17W Airdrie                2:32.73   5
 45 Innes Wright             U13B Team East Lothian      2:32.95   5
 46 Euan Flett               U15B Corstorphine           2:33.23   4
 47 Adam Grieve              U15B Falkirk                2:33.84   5
 48 Lucy Johnston            U17W Dunfermline            2:34.57   5
 49 Kevin Durnian             M35 Motherwell             2:35.37   4
 50 Fergus Hamilton          U15B Unattached             2:35.55   6
 51 Finlay McWilliam         U13B Edinburgh              2:36.58   5
 52 Evan Russell             U15B Dunfermline            2:36.74   6
 53 Elliot Frame             U15B Livingston             2:38.26   3
 54 Katie Thomson            U13G Pitreavie              2:38.38   5
 55 Eva Cameron              U13G Corstorphine           2:38.70   5
 56 Katie Lancaster          U17W Dunfermline            2:38.76   6
 57 Kate Paul                U15G Giffnock North         2:39.90   5
 58 Minnie Brocklesby        U17W Dunfermline            2:40.19   5
 59 Ben Struthers            U15B Corstorphine           2:40.62   4
 60 Ailsa Bagnall            U13G Corstorphine           2:40.67   5
 61 Fraser Holman            U17M Livingston             2:41.42   5
 62 Katie Clark              U15G Dundee Hawkhill        2:42.19   7
 63 Emma Kelly               U13G Motherwell             2:42.72   5
 64 Eve Crawford             U13G Airdrie                2:43.29   6
 65 Ryan Shanley             U13B Dunfermline            2:44.08   7
 66 Katie Sandilands         U13G Fife                   2:44.48   6
 67 Mark Harley              U13B Dunfermline            2:44.57   8
 68 Emily Bond               U15G Dunfermline            2:44.83   6
 69 Ariane Baillie           U13G Pitreavie              2:44.97   8
 70 Logan Whitton            U13B Law                    2:45.37   5
 71 Munro Lawrie             U13B Corstorphine           2:45.58   6
 72 Shannon Prevost          U15G Livingston             2:46.00   6
 73 Max Pickard              U13B Livingston             2:46.71   6
 74 Logan Rand               U13B Dunfermline            2:46.92   7
 75 David Cuthbert           U13B Dunfermline            2:46.94   7
 76 Rebecca Barnett          U13G VP Glasgow             2:47.24   6
 77 Rory Ledingham           U13B Corstorphine           2:49.08   7
 78 Rebecca Stirling         U13G Livingston             2:49.65   7
 79 Kirstin Penman           U13G Dunfermline            2:49.97   6
 80 Logan Tait               U15B Livingston             2:50.85   7
 81 Kate Harvie              U13G Moorfoot               2:51.34   6
 82 Mia Sokoluk              U13G Livingston             2:51.76   7
 83 Ellie Candlish           U13G Dunfermline            2:52.05   7
 84 Tuscany Wright           U13G Giffnock North         2:54.37   7
 85 Kirsty Ferguson          U20W Motherwell             2:54.48   6
 86 Euan Blackwood           U13B Law                    2:54.72   8
 87 Leo Smith                U13B Dunfermline            2:56.08   8
 88 Ava Lenzi                U13G Motherwell             2:56.14   7
 89 Zoe Douglas              U13G Law                    2:56.22   8
 90 Liam Murray              U13B Unattached             2:59.74   8
 91 Roxanne Hardie           U13G Livingston             3:06.59   8
 92 Dominic Drylie           U13B Dunfermline            3:07.86   8
 93 Kirsten Morris           U13G Livingston             3:08.62   8
 94 Bronwyn Davies           U15G Stewartry              3:14.15   7
 95 Edie Wight               U15G Stewartry              3:15.01   8
 96 Daniel Sutherland        U13B Livingston             3:16.54   8
 97 Imogen Marshall          U13G Livingston             3:27.79   8
 98 Adam Brown               U13B Unattached             3:34.86   8
 -- Lewis Blair              U17M Pitreavie                  DNS   1
 -- Taylor More              U13G Airdrie                    DNS   7
Key