Live Results Live Results

Lothian Time Trials 2
Sat 15 May 2021Saturday 15 May 2021

800m (Pool D)

12.13 pm
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals
=====================================================================
Heat  1
  1 Daniel Farrell           U13B Corstorphine           2:41.33
  2 Ralph Wilkie             U13B Harmeny                2:42.00
  3 Brodie Shields           U13B Harmeny                2:45.98
  4 Benjamin Shields         U13B Harmeny                2:46.82
  5 Jenson Key               U13B Corstorphine           2:47.66
  6 Bailey Baynes            U13B Harmeny                3:01.96
  7 James Webster            U13B Harmeny                3:28.05
  8 Arran Dickinson          U13B Livingston             3:42.08
 -- Evan Louca               U13B Harmeny                    DNS
Heat  2
  1 Blair Rosbottom          U13B Corstorphine           2:42.54
  2 Aaron Snitjer            U13B Corstorphine           2:45.29
  3 Zach Buchan              U13B Harmeny                2:47.25
  4 Lorcan Morrison          U13B Harmeny                2:51.09
  5 Caelan Shanks            U13B Harmeny                3:01.80
  6 Logan Tanner             U13B Harmeny                3:36.96
 -- Connor Greenhorn         U13B Livingston                 DNS
 -- Alfi Sosenko             U13B Harmeny                    DNS
 -- Alasdair MacPherson      U13B Corstorphine               DNS
Heat  3
  1 Daniel McIntyre          U13B Harmeny                2:30.48
  2 Fergus Roberts           U13B Harmeny                2:41.31
  3 Ben Paterson             U13B Harmeny                2:44.36
  4 Tymek Chmielowski        U13B Corstorphine           2:51.29
  5 Archie Cruickshank       U13B Corstorphine           2:52.01
  6 Jacob Marshall           U13B Harmeny                2:58.84
 -- Connor Higson            U13B Livingston                 DNS
 -- Joshua Liddell           U13B Team East Lothian          DNS
=====================================================================
    Name                      Age Club                    Finals  H#
=====================================================================
  1 Daniel McIntyre          U13B Harmeny                2:30.48   3
  2 Fergus Roberts           U13B Harmeny                2:41.31   3
  3 Daniel Farrell           U13B Corstorphine           2:41.33   1
  4 Ralph Wilkie             U13B Harmeny                2:42.00   1
  5 Blair Rosbottom          U13B Corstorphine           2:42.54   2
  6 Ben Paterson             U13B Harmeny                2:44.36   3
  7 Aaron Snitjer            U13B Corstorphine           2:45.29   2
  8 Brodie Shields           U13B Harmeny                2:45.98   1
  9 Benjamin Shields         U13B Harmeny                2:46.82   1
 10 Zach Buchan              U13B Harmeny                2:47.25   2
 11 Jenson Key               U13B Corstorphine           2:47.66   1
 12 Lorcan Morrison          U13B Harmeny                2:51.09   2
 13 Tymek Chmielowski        U13B Corstorphine           2:51.29   3
 14 Archie Cruickshank       U13B Corstorphine           2:52.01   3
 15 Jacob Marshall           U13B Harmeny                2:58.84   3
 16 Caelan Shanks            U13B Harmeny                3:01.80   2
 17 Bailey Baynes            U13B Harmeny                3:01.96   1
 18 James Webster            U13B Harmeny                3:28.05   1
 19 Logan Tanner             U13B Harmeny                3:36.96   2
 20 Arran Dickinson          U13B Livingston             3:42.08   1
 -- Joshua Liddell           U13B Team East Lothian          DNS   3
 -- Alasdair MacPherson      U13B Corstorphine               DNS   2
 -- Connor Higson            U13B Livingston                 DNS   3
 -- Evan Louca               U13B Harmeny                    DNS   1
 -- Alfi Sosenko             U13B Harmeny                    DNS   2
 -- Connor Greenhorn         U13B Livingston                 DNS   2
Key